فرصت ها چونان ابرها در گذر است

— امام علی علیه السلام
English فارسی
امروز ۲۹ تیر ۱۳۹۸ آخرین بروز رسانی ۱۰ مهر ۱۳۹۶
کاربر مهمان، برای ورود به سایت کلیک کنید

ترویج فرهنگ دفاع مقدس یک نگاه استراتژیک است

ترویج فرهنگ دفاع مقدس یک نگاه استراتژیک است – ایسنا

یک فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به سخنان اخیر رهبر انقلاب در خصوص ضرورت تقویت فرهنگ استقامت با استفاده از الگوی فرهنگ دفاع مقدس، ترویج این الگوی فرهنگی را نگاه استراتژیک به مسائل کشور و مخصوصا تهدیدات آمریکایی ها و اسرائیل ارزیابی کرد.

به گزارش ایسنا، کنعالی مقدم با اشاره به اینکه رهبر انقلاب بارها بر وجود جنگ فرهنگی و ضرورت تقویت گفتمان فرهنگی انقلابی در کشور تاکید کرده‌اند، گفت:‌ ما باید در برابر این تهاجم فرهنگی قدرتمند باشیم تا دشمن طرح حمله به کشور را در سر نپروراند.  رهبر معظم انقلاب بارها بر ضرورت اقتدار در حوزه های فرهنگی از طریق تولیدات فرهنگی مبتنی بر دفاع مقدس تاکید داشته اند.

این فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به بخش دیگری از سخنان رهبر انقلاب در خصوص ضرورت تقویت بنیه اقتصادی کشور ادامه داد: ایشان برای مقابله با تلاطم های اقتصادی و اثرگذاری تحریم‌ها و تهدیدها در کشور بحث اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند. همچنین در مسائل حاکمیتی دولت ها اگر در مقابل تهدیدهای دشمن از خودشان ضعف نشان دهیم این ممکن است دشمن را تحریک به تهدیدات و اقدامات بیشتری در برابر کشور کند.

کنعانی مقدم تصریح کرد: به همین خاطر است که رهبر انقلاب بر ترویج فرهنگ مقاومت و ایستادگی خصوصا درمیان مسئولین نظام تاکید ویژه ای دارند . ما در جنگ هشت ساله تحمیلی مقابل یک دشمن تا دندان مسلح قرار داشتیم اما امام (ره) هیچ گاه در مقابل دشمن احساس ضعف  نشان ندادند و همیشه به دنبال این بودند که جبهه ها را به لحاظ روحی و روانی تقویت کنند. سخنان رهبر انقلاب در این مقطع به خاطر تهدیدات آمریکایی‌ها و اسرائیلی ها است که اگر در برابر آن‌ها ضعف نشان دهیم آن‌ها جری تر و تشویق به وارد کردن فشار بیشتر  بر کشور می‌شوند. بنابراین ترویج فرهنگ ایستادگی یک نگاه کاملا استراتژیک به مسائل کشور است.

این فعال سیاسی با بیان اینکه فرهنگ دفاع مقدس برگرفته از فرهنگ عاشورا است اظهار کرد: دفاع مقدس به ما آموخت که یک کشور که خود قدرتمند باشد در برابر ظلم  و ستم تسلیم نخواهد شد و اگر متکی به جوانان و ملت خودمان باشیم هیچ تهدیدی و تحریمی نمی تواند ما را از ادامه راه‌مان باز دارد. دفاع مقدس به ما آموخت کسانی که متجاوز و آغاز کننده جنگ هستند از پیش شکست خورده اند . ما بر همین مبنا دکترین دفاعی خود را تنظیم کرده ایم و طوری قدرتمند خواهیم شد که دشمن جرات هیچ طمع و تهدیدی را به خود ندهد.

کنعانی مقدم در پایان گفت: آن چیزی که ما به تبعیت از رهبری از پیام عاشورا گرفته ایم این است که در مقابل دشمنانی که برای مقابله با حق و حقیقت تجهیز شده اند انسجام خود را حفظ کنیم که در نهایت یا شهادت یا پیروزی نصیب ما خواهد شد اما شکست نخواهیم خورد.

368 بار مشاهده
ارسال شده توسط مدیر سایت

بخش نظرات

اگر کاربر سایت هستید، برای ثبت نظر با مشخصات خود، ابتدا شوید.