فرصت ها چونان ابرها در گذر است

— امام علی علیه السلام
English فارسی
امروز ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ آخرین بروز رسانی ۲۸ شهریور ۱۳۹۶
کاربر مهمان، برای ورود به سایت کلیک کنید

دکتر عبدالله جاسبی

دکتر عبدالله جاسبی رئیس اسبق دانشگاه آزاد اسلامی و استاد دانشگاه علم و صنعت میهمان گروه مدیران راهبردی در جلسه‌ای ذیل عنوان «نحوه اداره سازمانهای بزرگ با محوریت دانشگاه آزاد اسلامی» در جهت انتقال تجارب در حوزه‌های مدیریتی کلان بودند.

ایشان در ابتدا در مورد ۳۰ سال مدیریت خود بر دانشگاه آزاد اسلامی و چالشهای پیش‌رو در سال‌های ابتدایی تا حصول نتیجه و تاسیس دانشگاه آزاد و نهایتا مدیریت این مجموعه عظیم بیاناتی را ایراد فرمودند.

دکتر جاسبی پیشرفت کشور در برخی حوزه‌ها مانند: آموزش عالی، تجهیزات نظامی و فناوریهای نوین را در سالهای اخیر قابل ملاحظه و عدم پیشرفت در موضوع«اقتصاد» را امری بدیهی و غیرقابل انکار دانستند.

ایشان به بیان خاطرات اوایل پیروزی انقلاب اسلامی پرداخته و تفکرات برخی گروه‌ها و احزاب در آن زمان را تشریح کردند. دکتر جاسبی دانشگاه آزاد اسلامی را بعنوان یک سازمان پیشرو در خصوصی‌سازی و شکسته شدن برخی تابوها دانستند.

خصوصی‌سازی و کوچک‌سازی ساختار بروکراتیک دولتی بعنوان راه‌چاره جهت برون‌رفت از فضای موجود کشور توسط استاد در این جلسه بیان شد.

دکتر جاسبی امکان ادامه تحصیل دانشجویان ایرانی در سطح تحصیلات تکمیلی و عالیه در داخل و عدم اعزام آنها به دانشگاه‌های خارج از کشور را انگیزه اصلی خود جهت ایجاد دانشگاه آزاد دانسته و افزودند: بنده در جلسه‌ای با حضور مرحوم آیت‌اله هاشمی این موضوع را مطرح کردم و سپس در شورای اقتصاد مورد بررسی قرار گرفت و نهایتا طرح نزد امام خمینی(قدس) برده شد و ایشان حمایت خود را اعلام کرده این پروژه با حمایت مستقیم حضرت امام خمینی(ره) به مرحله اجرا درآمد.

ایشان در ادامه مباحث خود از چالشهای مدیریت و روشهای خاص اداره سازمان نکاتی آموزنده و تجاربی گرانبها را در اختیار فراگیران قرار دادند. در ادامه جلسه فراگیران سوالات مختلفی را در باب مدیریت کلان از استاد پرسیدند که آقای دکتر جاسبی به سوالات فراگیران پاسخ فرمودند.

479 بار مشاهده
ارسال شده توسط مدیر سایت

بخش نظرات