این چشم‌انداز هدفگذاری شده است، یک سند بالادستی است؛ باید ما این را حتماً رعایت کنیم.

— رهبر معظم انقلاب
English فارسی
امروز ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ آخرین بروز رسانی ۲۲ دی ۱۳۹۷
کاربر مهمان، برای ورود به سایت کلیک کنید

دکتر جمشید انصاری

کارگاه تخصصی ” ظرفیتها و چالشهای حوزه اداری و استخدامی در کشور” ذیل محور حکمرانی با حضور و سخنرانی آقای دکتر جمشید انصاری، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور برگزار گردید. ایشان که از ابتدای انقلاب تاکنون در مناصبی چون نماینده مجلس شورای اسلامی، استاندار و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور فعالیت کرده اند، از تجربیات خود در طول سالیان مطالبی ایراد کرده و حکومت پهلوی و دهه ۴۰ و ۵۰ کشور را مورد ارزیابی قرار دادند. ایشان پارادیم حاکم بر رویکرد دولت پهلوی را در دهه ۴۰ و ۵۰ پارادیم نوسازی قلمداد کرده و مولفه هایی را که در تصمیم گیری کشور مؤثر بودند را شامل رشد محوری و بی اعتنایی به عدالت اجتماعی  توزیع درآمدها، شهر محوری و توسعه شهری بدون توجه به توسعه روستایی و نهایتاً صنعت محوری بدون توجه به بخش کشاورزی دانستند.

دکتر انصاری در ادامه به تشکیل ۶ بحران ناشی از اتخاذ رویکردهای مذکور در کشور و سالهای قبل از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرده و بحران های هویت ملی، مشروعیت سیاسی، مشارکت، همبستگی، توزیع امکانات و نفوذ را از آن جمله برشمردند.

ایشان به دهه اول انقلاب اشاره نموده و افزودند. ما در سالهای اول انقلاب تئوری مشخصی برای دولت و چگونگی اداره کشور توسط دولت نداشتیم. نظام اداری مناسبی طراحی نشده بود و آزمون و خطا حاکم بود ولی از دهه ۷۰ به بعد و با ورود رشته های مدیریت به دانشگاهها و ترجمه ستون و مدیریتی، برنامه های توسعه ای مرتبط با نظام اداری کشور هم طراحی و اجرا شد. ایشان به برنامه های توسعه کشور و رویکردهای هر کدام پرداخته و به سوالات فراگیران پاسخ دادند.

183 بار مشاهده
ارسال شده توسط مدیر سایت

بخش نظرات