فرصت ها چونان ابرها در گذر است

— امام علی علیه السلام
English فارسی
امروز ۲۳ آبان ۱۳۹۸ آخرین بروز رسانی ۱۵ آبان ۱۳۹۶
کاربر مهمان، برای ورود به سایت کلیک کنید

دکتر الهام امین زاده

جلسه آموزشی “حقوق شهروندی” مرتبط با سرفصلهای محور عدالت و رفاه اجتماعی دوره تربیت مدیران راهبردی با حضور دکتر الهام امین‌زاده حقوقدان و دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی برگزار شد. در ابتدای این جلسه دکتر امین‌زاده به معرفی سوابق علمی و اجرایی خود در دوران قبل و بعد از انقلاب پرداخته و خاطرات خود در زمان تحصیل و مسئولیت در معاونت حقوقی ریاست جمهوری را بازگو نمودند. ایشان دانش‌آموخته رشته حقوق بین‌الملل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه گلاسکو انگلستان بوده و سابقه تدریس در دانشگاه‌های امام صادق، علامه طباطبایی و عضو هیات علمی دانشگاه تهران را در کارنامه خود دارند.

معاون سابق حقوقی ریاست‌جمهوری به اندیشه تاسیس اتحادیه آسیایی و قرار گرفتن همگی کشورهای آسیایی ذیل چتر این اتحادیه اشاره داشتند و در ادامه فعالیتهای خود در مسند دستیار ویژه ریاست‌جمهوری در حقوق شهروندی را تشریح نموده و اظهار داشتند: یکی از نیازهای جامعه در حوزه کسب‌وکار تشکیل کمیسیونی بود که به بررسی و رفع قوانین مزاحم در حوزه کسب‌وکار می‌پرداخت. در این کمیسیون سه نفر به نمایندگی از قوای سه‌گانه حضور دارند که از جمله فعالیتهای این کمیسیون می‌توان به حمایت از تولیدکنندگان سموم کشاورزی با جلوگیری از واردات آنها از خارج از کشور، حمایت از هتل‌داران استان خراسان رضوی با جلوگیری از ساخت بی‌رویه زائرسراها و رسیدگی به وضعیت برگزاری مناقصه‌ها اشاره نمود.

دستیار ویژه رئیس‌جمهور همچنین از تصمیم آقای دکتر روحانی ریاست‌جمهوری اسلامی ایران در تدوین و نگارش منشور حقوق شهروندی مطالبی بیان نموده و افزودند: نگارش و تدوین منشور طبق دستور ریاست جمهوری به بنده واگذار گردید که در این راه از ظرفیت حقوقی قانون اساسی، همچنین مشورت و استمداد از نخبگان و اساتید حوزه حقوق، مراجع و علمای حوزه علمیه و معاونین رئیس‌جمهور استفاده گردید که نهایتا منجر به نگارش این منشور در ۱۲۰ ماده گردید. ایشان آگاهی مردم و جامعه از حقوق حقه خود را واجب و ضروری دانسته و از برخی بی‌عدالتی‌های اجتماعی سخن گفتند.

عضو هیات علمی دانشگاه حقوق دانشگاه تهران در ادامه از تلاش خود در راه نگارش این منشور نکاتی مطرح کرده و افزودند: تمامی تلاش بنده در طول این مدت جلوگیری از دستمایه سیاسی قرار گرفتن منشور بوده و در این راه از هیچ‌گونه تلاشی دریغ نکرده‌ام.

در انتهای جلسه فراگیران سوالات خود را مطرح نموده و دکتر امین‌زاده نیز پاسخگوی این سوالات بودند.

521 بار مشاهده
ارسال شده توسط مدیر سایت

بخش نظرات