فرصت ها چونان ابرها در گذر است

— امام علی علیه السلام
English فارسی
امروز ۲۳ آبان ۱۳۹۸ آخرین بروز رسانی ۵ اسفند ۱۳۹۷
کاربر مهمان، برای ورود به سایت کلیک کنید

حجت الاسلام محمد جعفر منتظری

نشست تخصصی گروه مدیران راهبردی با موضوع دستورالعمل نظارت و پیگیری حقوق عامه مرتبط با سرفصل حقوقی و قضایی سومین دوره تربیت مدیران راهبردی مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور و سخنرانی حجت الاسلام محمد جعفر منتظرى دادستان كل كشور برگزار گردید .

در ابترای این جلسه حجت الاسلام منتظری به تببین نقش و جایگاه دادستانی در مورد نظارت و پیگیری حقوق عامه پرداخته و فرمودند :
– دادستان كل كشور داراى مسئوليتهاى متعددى است كه در يك احصاء اجمالى بالغ بر هفتاد عدد ميباشد
– يكى از وظائف مهم دادستان كل كشور و ساير دادستانها دفاع از حقوق عامه است. در يك تقسيم بندى ميتوان حقوق را به دو دسته احصاء نمود :
١- حقوقى كه تنها ذينفع و يا نماينده قانوني او حق مطالبه آن را دارند
٢- حقوقى كه متوجه و متعلق به جامعه است و فرد خاصى مطالبه كننده حق نيست اين حقوق فراوان است و متعلق به همه مردم و احياء و صيانت از آن اول بعهده حاكميت است و دادستان به نمايندگى از حكومت عهده دار احياء و دفاع از حقوق عامه اسانها اشاره نمودند.

ایشان در ادامه به مشکلات و چالشهای عرصه دفاع از حقوق عامه پرداخته و به برخی از
آنها مانند : نداشتن قانون منظم و مدون در خصوص حقوق عامه- نداشتن مصاديق حقوق عامه- نداشتن تعريف جامع و كامل از حقوق عامه- برخورد سلیقه ای  دادستانهاى كشور با مسئله حقوق عامه و عدم داشتن وحدت رویه در اين خصوص اشاره فرمودند.

در انتهای جلسه  حجت الاسلام منتظرى به  تدوین وتصویب دستور العمل حقوق عامه و ابلاغ آن از سوی رییس قوه قضاییه در هفته های آتی اشاره فرمودند .

 

296 بار مشاهده
ارسال شده توسط مدیر سایت

مطالب مرتبط

بخش نظرات