فرصت ها چونان ابرها در گذر است

— امام علی علیه السلام
English فارسی
امروز ۲۵ آبان ۱۳۹۸ آخرین بروز رسانی ۲۸ شهریور ۱۳۹۶
کاربر مهمان، برای ورود به سایت کلیک کنید

اسدالله عسگر اولادی

جلسه آموزشی اقتصاد و چالشهای حوزه تجارت در ایران مرتبط با سرفصل های محور اقتصادی دوره تربیت مدیران راهبردی با سخنرانی آقای اسدا.. عسگراولادی برگزار شد . ایشان که ریاست اتاق بازرگانی و صنایع ایران و چین را برعهده دارند و از بازرگانان بنام و متخصص در حوزه صادرات هستند، ضمن معرفی خود به بیان مسیر زندگی کاری از دوران نوجوانی تاکنون پرداخته و تجربیات بسیار مفید و ارزنده خویش را تشریح فرمودند.

در این جلسه که با حضور فراگیران گروه شهید شهریاری در مورخه بیست و یک مردادماه نود و شش انجام شد آقای عسگراولادی کلمه تجارت را مخفف کلمات تجربه، جرأت، اعتماد به نفس، رأفت و مهربانی و توکل به خداوند دانسته و فرمودند: سه اصل مهم در تجارت وجود دارد که شامل کیفیت، رقابت و خوش‌قولی می‌باشد. بیش از نیم قرن تجربه کاری به من نشان داده است که رعایت این ۳ اصل در کسب و کار موجب رونق و اعتبار خواهد شد و پیشرفت حرفه را به دنبال دارد.

به زعم ایشان در اقتصاد ایران شاهد یک غبن فاحش هستیم که ناشی از سهم بسیار اندک اقتصاد ایران در اقتصاد جهان است. ایشان فرمودند: ما کشوری با ۸۰ میلیون نفر جمعیت هستیم که در مقایسه با جمعیت ۷ میلیاردی جهان حدود ۲/۱ درصد جمعیت جهان در کشور ایران قرار دارد. لذا سهم اقتصاد ایران در اقتصاد جهان هم باید ۲/۱ درصد باشد حال آنکه سهم اقتصاد ایران حدود ۲۵/۰ درصد است که فاصله زیادی تا مقدار واقعی و مورد انتظار دارد.

آقای عسگراولادی انفاق از مال را یکی دیگر از راه‌های موفقیت در تجارت دانسته و آن را عامل خیر و برکت کسب و کار برشمردند.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود بزرگترین مانع توسعه اقتصادی ایران را اقتصاد دولتی دانسته و سیاستهای کلی اصل ۴۴ و اجرای آن را راه برون‌رفت از وضعیت کنونی اقتصاد عنوان کردند.

عضو حزب موتلفه اسلامی همچنین راه‌حل‌های موفقیت در کسب و کار خصوصی را تشریح نموده و تاثیرات برجام بر گشایش اقتصادی در ایران را بیان فرمودند. ایشان همچنین موانع بهره‌گیری از ظرفیت برجام برای توسعه کسب و کار ایرانی را برشمرده و آثار برخی تصمیمات ناصحیح مدیران در عرصه‌های داخلی و خارجی را گاهی درازمدت ارزیابی کردند.

در انتها فراگیران پرسشهای خود را مطرح نموده و آقای عسگراولادی به سوالات فراگیران پاسخ فرمودند.

 

412 بار مشاهده
ارسال شده توسط مدیر سایت

بخش نظرات